חלופות עבור פעוט ללא מעון יום שיקומי

בעקבות עתירה שהוגשה על ידי אלו”ט, נקבע כי כל פעוט עם אוטיזם, שקיבל הכרה מביטוח לאומי וממשרד הרווחה,  ולא נמצא עבורו מקום במעון יום שיקומי,  זכאי לחלופות הבאות:

ממשרד הרווחה זכאי הפעוט לסייעת במעון מפוקח בהיקף של 180 שעות חודשיות,  או לסייעת בביתו בהיקף של 180 שעות. על מנת לממש את הזכות יש לפנות לעובדת הסוציאלית ברשות המקומית.

ממשרד הבריאות זכאי הפעוט להחזר כספי ישירות ממשרד הבריאות עוד 7 שעות טיפול שבועיות, זאת בנוסף לשלוש שעות הטיפולים השבועיות אותן הוא יכול לקבל מקופת החולים.

איך לקבל את  ההחזרים:

  • החזרים על טיפולים יינתנו לפעוטות אשר קיבלו הכרה ברווחה, וזכאים למעון יום שיקומי אך נמסר מהרווחה כי אין מקום פנוי במעון יום שיקומי באזורם.
  • החזרים יאושרו לטיפולים שניתנו על ידי מטפלים ממקצועות מוכרים במשרד הבריאות: פסיכולוג קליני/ התפתחותי, מרפא בעיסוק, קלינאי/ת תקשורת, פיזיותרפיסט, עובד/ת סוציאלית, מנתח/ת התנהגות ומטפלים באומנות.
  • ההחזר יינתן בעבור קבלות בלבד הכוללות פירוט של תאריכי הטיפול, הסכום ששולם ופרטי המטפל, וכן מקצוע ומספר רישוי – במידה ומדובר במטפל במקצוע הדורש רישוי.
  • גובה ההחזר הוא עד 135.13 ש”ח לשעת טיפול, ניתן לקבל החזר עד 7 שעות טיפול בשבוע,  או עד לסכום של  3,973 ש”ח בחודש (הגבוה מבין השניים).
  • ההחזרים יהיו בגין טיפולים שניתנו בפועל במהלך שנת הלימודים, מרגע הזכאות וההכרה ועד לסוף אוגוסט.
  • מדי חודש יש  להגיש את טופס פתיחת מוטב (למלא את השדות המסומנים) בצירוף: 1) מסמך מהרווחה לאי שיבוץ במעון יום שיקומי בשל מחסור במקום  2) צילום צ’ק של האדם שפרטיו מופיעים בטופס פתיחת מוטב, 3) קבלות בהעתק נאמן למקור,4) טבלה המפרטת טיפולים וסכומים  לידי יהודה גביזון ממשרד הבריאות, בכתובת בכתובת מייל Yehuda.gabizon@moh.gov.il

 

בכל שאלה, ניתן לפנות לסניפי מרכז אלו”ט למשפחה